Pratikte

Hakia, Google’a rakip

Pinterest LinkedIn Tumblr

ali-bulut-hakia-google-rakip

“Arama Motoru kavramı , tek başına, global bütünleşme ve uygarlaşma yolundaki en önemli fenomendir. Bu konuda daha iyisini yapmalıyız” Dr.Rıza C.Berkan, CEO

2004 yılında Dr.Rıza C.Berkan isimli bir Türk tarafından kurulan hakia , Manhattan’da yerleşik özel bir şirkettir. Operasyonlarını; Türkiye, Amerika, Rusya, Ermenistan ve Polonya’da bulunan ekipleri ile gerçekleştirmektedir.

Google‘un arama motorları pazarındaki tartışılmaz üstünlüğü sürerken, gelişiminin henüz %28’ini tamamlamış olan hakia, beta versiyonu ile arama motorları arasında farklı bir yerde konumlanıyor. 2006 Sonbaharı civarında gerçek versiyonuyla yayına girmesi beklenen hakia ‘nın, arama sonuçlarındaki isabet başarısıyla kısa sürede Google için büyük bir rakip olacağı bekleniyor.

Google ‘dan farklı olarak, hakia kullanarak istediğiniz herhangi bir sorunun cevabına direk ulaşmanız mümkün olacak. Siz soruyu soracaksınız ve sorunuzun cevabını içeren bağlantılar önünüze gelecek. Böylelikle sadece “anahtar kelimeler” bazlı arama yapmakla sınırlanmayacaksınız.

Örneğin, nasıl daha iyi bir uyku çekeceğinizi merak ediyorsanız, “How can I sleep better?” diye soruyorsunuz. Konuyla ilgili içeriği olan bağlantılar karşınıza geliyor.

hakia ‘nın farklılık yaratacak diğer özellikleri için “hakia özellikler” sayfasına bakmalısınız.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.