Site Tanıtım

IKEA İnternet Mağazası Açılıyor

Pinterest LinkedIn Tumblr

ali-bulut-ikea-internet-magazasi

İsveçli mobilya mağazaları zinciri Ikea da müşterilerine online alışveriş hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Bunun için hazırladığı sistemi geçen hafta kendi personeliyle teste başlayan Ikea, Ocak ayından itibaren pilot bölge olarak İngiltere-Nottingham’da online hizmet vermeye başlayacak.

Parsel(küçük paket) boyutları için £7.50, ve daha büyük paketler(koltuk vs) için de £35 taşıma ücreti belirleyen Ikea’nın İngiltere’deki rakiplerine bakacak olursak, örneğin Argos taşıma ücreti almıyor, Tesco Direct £4.85 alıyor, MFI ise £5 ile £30 arası değişen taşıma ücretleri alıyor.

Ikea Internet Mağazası Müdürü Adri Kraa, ücretsiz taşıma hizmetinin olamayacağını ve şeffaf fiyatlandırma politikalarının burada da önemli olduğunu belirtiyor.

Yeni yılla birlikte ürünlerinin %50’si internet mağazasına koyulacak olan Ikea’da, sistem olumlu işlerse yıl sonuna kadar bu oranın %70’leri bulacağını öngörülüyor. Ve pilot bölgeden olumlu sonuçlar alınması durumunda yıl sonuna kadar internet mağazasının tüm İngiltere geneline hizmet vereceği belirtiliyor.

Tüketicilerin online alışveriş trendi giderek artarken, Ikea bu yeni yapılanmayla birlikte pazardaki rekabet avantajını korumaya devam edecek görünüyor.

Darısı bizim perakendecilerimizin başına…

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.