Pratikte

YouTube TV

Pinterest LinkedIn Tumblr

ali-bulut-youtube-tv

Tabii ki böyle bir TV kanalı henüz yok, hatta bildiğim kadarıyla böyle bir proje de yok.

Fakat neden olmasın?

Gün boyu, “YouTube“da çok izlenen videoları rasgele olarak oynatan bir TV kanalı düşünün.(Tabii ki belirli bir moderasyon da olacak)

Hatta gün içi yayın akışı belirli kategoriler altında da yayınlayabilir. Örneğin: 18:00 – 20:00 komik ev kazaları, 20:00 – 22:00 amatör müzisyenler vs
Hatta bu işi bizzat “YouTube” ya da “Google” yapacaksa, yani iş uluslararası bir proje olacaksa, bu durumda yayınlandığı ülkeler bazında yayın akışları da olabilir.

Ya da bizzat yerel bir Türk girişimci, “YouTube” ya da “Google” ile görüşerek gerekli lisansları alır ve TV’de yayına açarsa, dünyada bir ilk de olabiliriz Video TV konusunda.

Farketing‘de geçenlerde Can Bey şöyle diyordu: “YouTube‘un Türkçe versiyonlarını yapmak, Türkiye’de ilk olmak, böyle pahalı bir yatırma girmek mantıklı mı belki tartışmak lazım.”. Evet, bence direk “YouTube” versiyonu yerli bir site hazırlanabilir ve burada fark yaratabilmek adına TV projesiyle entegre edilebilir. Böylelikle hem lisans sorunu çözülmüş olur, hem de dünyada bir ilk gerçekleştirilmiş olur.

Bizim insanımızı ve TV izleme alışkanlıklarımızı düşününce oldukça popüler bir kanal olacağını düşünüyorum… !
Ne dersiniz?

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.