Pratikte

Gerçekten Modüler Mobilya

Pinterest LinkedIn Tumblr

ali-bulut-mobilya

Endüstriyel tasarım-üretim, kitlesel pazarlama-satışa uygunluk, fonksiyonel, düşük maliyetli ve pratik bir yaklaşım…

Marcel Krings ve Sebastian Mühlhäuser tarafından tasarlanan bu ürünün adı Casulo. 80×120 cm ebatlarında bir kutu içerisinden çıkan ürün herhangi bir alet gerekmeden kuruluyor. Ve yine aynı şekilde 10 dakika gibi bir süre içerisinde yeniden toplanabiliyor. Tasarımcılarının “mobile living” adını verdikleri bu konseptle 2007 yılı Kasım’ında “Abraham & David Roentgen Ödülünü” almaları hiç de şaşırtıcı değil.  2 kişinin rahatlıkla taşıyabildiği ürün aynı zamanda sıfır ambalaj kullanımı ile de hem maliyetleri düşürmeyi hem de çevre dostu olmayı başarmış.

Fazla söze gerek yok, ürün fikirlerinin geleceğine dair oldukça ciddi ipuçları veren bir tasarım…

2 Comments

  1. Design.std. Reply

    Ürün sitelerinden anladığım kadaryla daha üretilmemiş.Türkiyede olsa alırıdm.Fakat batıdaki bu anlayış daha Türkiyede yok.Bizim okulda ilk gün öğrendiğimiz şey şuydu, sunabileceğini değil, karşındakinin istediğini ona ver.Bizim firmalar insanların değiştiğini anlayamıyorlar ve yaratıcı ürünler yapamıyoruz.Eski,doğulu,şatafat ve gösteriş dolu hala beğenilerimiz.

  2. asım gencal Reply

    Daha ucuz, daha yaygın ve daha basite doğru gidiyor tüketim. Daha az kaynak kullanıyor gibi görünse de, muazzam bir kaynak sarfiyatı oluyor aslında. Sonu da global kriz işte.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.