Site Tanıtım

Sanal Fotoğraf Makinesi

Pinterest LinkedIn Tumblr

ali-bulut-sanal-kamera

Dijital Fotoğraf Makineleri cep telefonları gibi artık neredeyse herkesin cebinde. Hatta yeni nesil pek çok cep telefonunda çekim ayarlarını kendiniz yapabiliyorsunuz. Yine de çoğu kişi “oto çekim” ayarlarında fotoğraf çekiyor. Aslında elle ayar yapmak sanıldığının aksine çok da zor değil. Enstantane, diyafram, ISO, ışık vs konularında onlarca site ve blogda yardımcı dökümanlar bulabilirsiniz.

Benim bugün bahsedeceğim site, özellikle yeni başlayanlar ya da amatör fotoğrafçılar için çok kullanışlı bir özelliğe sahip: Sanal Kamera

Camera Demo linkinden ulaşabileceğiniz site Craig Hickman tarafından hazırlanmış. Aynı sahne üzerinde, farklı ortam şartlarında elle yapacağınız ayarlarla nasıl sonuçlar alacağınızı anında görüyorsunuz. Böylelikle elinizde bulunan herhangi bir dökümandan öğrendiğiniz teorik bilgilerinizi anında pratik olarak da pekiştiriyorsunuz.

Siz de benim gibi “okuyarak değil deneyerek öğrenirim” diyenlerdenseniz, bu uygulamayı beğeneceksiniz…

1 Comment

  1. Daha önce internette birçok yazıdan öğrenemediğimi, bu sanal makine ile 1 saatte öğrendim. artık işin mantığını kavradım sanırım, geriye pratik yapmak kaldı.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.